H Renault και η Dacia, στα πλαίσια του 29ου Ορειβατικού Μαραθωνίου Ολύμπου που θα διεξαχθεί στις 6 Σεπτεμβρίου, θα βρεθούν στο βουνό των Θεών υποστηρίζοντας ενεργά την εκδήλωση.
Στις 6 Σεπτεμβρίου στο ψηλότερο βουνό της Ελλάδας, θα πραγματοποιηθεί ο 29ος Ορειβατικός Μαραθώνιος Ολύμπου που διοργανώνει ο Ελληνικός Ορειβατικός Σύλλογος Θεσσαλονίκης. Μέσω μιας διαδρομής 41 χλμ. και φτάνοντας σε υψόμετρο 2.648 μέτρων στις πλαγιές του βουνού των Θεών, τα όρια των αθλητών δοκιμάζονται και η θέληση υπερισχύει. Υποστηρικτές του αγώνα θα είναι η Renault και η Dacia. Η συγκεκριμένη ενέργεια εντάσσεται στο πλαίσιο υποστήριξης και ενίσχυσης μεγάλων πολιτιστικών και αθλητικών εκδηλώσεων από την TEOREN MOTORS B. Ν. ΘΕΟΧΑΡΑΚΗΣ.