Στο North American International Auto Show του Detroit η Mini παρουσιάζει τον προάγγελο του John Cooper Works της τρίτης γενιάς.
Στο North American International Auto Show του Detroit η Mini παρουσιάζει τον προάγγελο του John Cooper Works της τρίτης γενιάς. Το μοντέλο παραγωγής, που κατά πάσα πιθανότητα ελάχιστα θα διαφέρει από το concept που θα παρουσιαστεί στη μητρόπολη του αμερικανικού αυτοκινήτου, θα προκύψει μέσα στο 2014. Ο κινητήρας του John Cooper Works παραγωγής θα είναι ο δίλιτρος τετρακίνητος turbo, με ισχύ που θα βρίσκεται κοντά στους 220 ίππους.