Το όνομα Abt (www.abt-sportsline.de) είναι γνωστό σε ολόκληρο τον κόσμο και συνώνυμο με τα σπορ αυτοκίνητα. Η Abt of Greece ξεκινά τη δραστηριότητά της στην ελληνική αγορά ως αντιπρόσωπος της Abt-Sportsline. Η νέα εταιρεία έχει έδρα στα Σπάτα Αττικής, ενώ οι κύριοι συντελεστές της είναι οι Απόστολος και Δημήτριος Λυμνιάτης.
«Με σύγχρονες εγκαταστάσεις γερμανικών προδιαγραφών (showroom-service-accessories), εξοπλισμό τελευταίας τεχνολογίας και εκπαίδευση προσωπικού στη Γερμανία, η Abt of Greece επιδιώκει να δημιουργήσει νέα πρότυπα στην ελληνική αγορά των βελτιώσεων.» δήλωσε ο κ. Απόστολος Λυμνιάτης.
Η επίσημη έναρξη της εταιρείας έχει προγραμματιστεί για τις 24 Οκτωβρίου, στο πλαίσιο της οποίας θα πραγματοποιηθεί η πρώτη παρουσίαση των μοντέλων Audi AS3,VW Golf VS4,AUDI TT by ABT.
Οι συντελεστές της Abt of Greece θα βρίσκονται στη διάθεση του κοινού καθημερινά (Δευτέρα έως Παρασκευή) από τις 08:00 έως τις 21:00 και το Σάββατο απο τις 09:00 εως τις 15:00 για να τους ξεναγήσουν στον κόσμο της ταχύτητας, των γρήγορων αυτοκινήτων και φυσικά να καλύψουν κάθε επιθυμία τους αναφορικά με τη βελτίωση του αυτοκινήτου τους.