X
Αγώνες

Ράλλυ Ισπανίας: o Ogier επικεφαλής…

O νέος παγκόσμιος πρωταθλητής ήταν ο ταχύτερος όλων στις δύο πρώτες ασφάλτινες νυχτερινές ειδικές διαδρομές του αγώνα της Ισπανίας.

O νέος παγκόσμιος πρωταθλητής ήταν ο ταχύτερος όλων στις δύο πρώτες ασφάλτινες νυχτερινές ειδικές διαδρομές του αγώνα της Ισπανίας, δείχνοντας πως η κατάκτηση του παγκόσμιου τίτλου των οδηγών δεν έχει αμβλύνει καθόλου τη διάθεσή του να είναι ο καλύτερος παντού. Με μια ακόμη ειδική διαδρομή να έχει απομείνει για τη λήξη της πρώτης ημέρας (ή μάλλον νύχτας), ο Sebastian Ogier με το VW Polo R WRC βρίσκεται στην πρώτη θέση της γενικής κατάταξης, με διαφορά 6,6 δευτερολέπτων από το Citroen DS3 WRC του Daniel Sordo και 8,7 από τον team-mate του Jari-Matti Latvala. Φυσικά, ο παγκόσμιος πρωταθλητής του 2013 ήταν εκείνος που κέρδισε τις δύο πρώτες ειδικές διαδρομές (SS1 Querol των 21,26 χλμ. και SS2 El Montmell των 21,14 χλμ.)