X
Αγώνες

20ο Rally Sprint Φίλιππος: Aποτελέσματα

Οι Διαμαντής Τζαμπάζης και Νίκος Ζακχαίος με Mitsubishi Lancer Evo X ήταν οι νικητές του πολύ επιτυχημένου 20ου Rally Sprint Φίλιππος.

H Λέσχη Αυτοκινήτου Βέροιας, με την έγκριση της Επιτροπής Αγώνων της Ομοσπονδίας Μηχανοκίνητου Αθλητισμού Ελλάδος, διοργάνωσε στις 3–4 Μαΐου το 20ο Rally Σπριντ Φίλιππος που προσμέτρησε στο Κύπελλο Ράλλυ Βορείου Ελλάδος 2014 και αποτέλεσε τον δεύτερο από τους αγώνες του Κυπέλλου μετά το Rally Όθρυς της Λ.Α.Βόλου. Ο αγώνας με κέντρο την Βέροια εξελίχθηκε στην γύρω ορεινή περιοχή και τερμάτισε ως είθισται στην Πλατεία Ελιάς.

Οι Διαμαντής Τζαμπάζης και Νίκος Ζακχαίος με Mitsubishi Lancer Evo X ήταν οι νικητές του πολύ επιτυχημένου 20ου Rally Sprint Φίλιππος. Στη δεύτερη θέση ολοκλήρωσαν την προσπάθειά τους οι Γιάννης Κωνσταντινίδης και Γιώργος Κάκαρης Σαΐνης, με το Citroen ZX Kit Car. Τρίτοι στο βάθρο των νικητών ανέβηκαν οι Γιάννης Βαλαβάνης και Σωτήρης Καπαρας, με το Honda Civic Type R.