Περιμένοντας την επίσημη παρουσίασή του, στις 4 Ιουλίου, η Fiat έδωσε στη δημοσιότητα φωτογραφία του νέου κροσόβερ 500X από τη γραμμή παραγωγής.
Περιμένοντας την επίσημη παρουσίασή του, στις 4 Ιουλίου, η Fiat έδωσε στη δημοσιότητα φωτογραφία του νέου κροσόβερ 500X από τη γραμμή παραγωγής.
Τo Fiat 500X βασίζεται στο Jeep Renegade, που θα είναι διαθέσιμο σε εκδόσεις με κίνηση εμπρός ή τετρακίνηση και ευρεία γκάμα κινητήρων που ξεκινούν από τα 1,4 λίτρα (βενζίνης) με 140 και 170 ίππους, συνεχίζονται στα 1,6 λίτρα (βενζίνης & ντίζελ) με απόδοση 110 και 120 ίππους αντίστοιχα και καταλήγουν στον δίλιτρο ντίζελ (140 & 170 PS). Τα δύο αυτοκίνητα, που θα τεθούν αντιμέτωπα και με τα Renault Captur & Peugeot 2008, Nissan Juke, θα είναι διαθέσιμα και στη χώρα μας από τον Σεπτέμβριο, ενώ τον ίδιο μήνα θα παρουσιαστούν και στην Έκθεση του Παρισιού.