Μια πολύ διαφορετική εκδοχή του δημοφιλούς ΜΧ-5 παρουσιάζει η Mazda στην έκθεση SEMA (Specialty Equipment Market Association) του Las Vegas.
Μια πολύ διαφορετική εκδοχή του δημοφιλούς ΜΧ-5 παρουσιάζει η Mazda στην έκθεση SEMA (Specialty Equipment Market Association) του Las Vegas.
Πιθανότητα να τη δούμε στην παραγωγή δεν υφίσταται, ωστόσο ίσως υπάρχει ένα μικρό «παραθυράκι» για μια έκδοση περιορισμένης παραγωγής. Το έκθεμα της SEMA έχει διαφορετική υφασμάτινη οροφή, ενώ φέρει και την ονομασία «Spyder».
Περισσότερα στοιχεία δεν υπάρχουν, ωστόσο είναι σαφές πως το Spyder θα μπορούσε να είναι ένα ακόμη πιο γοητευτικό οδηγικά MX-5, με πιο ελαφρύ και αμάξωμα και περισσότερο sport χαρακτηριστικά.