Η εταιρία Prima Motors Α.Ε. ανακοίνωσε την ανάληψη των καθηκόντων του Εμπορικού Διευθυντή της εταιρίας από τον κ. Κυριάκο Διακάτο.
Η εταιρία Prima Motors Α.Ε., γενική αντιπροσωπεία των αυτοκινήτων Ssangyong στην Ελλάδα, ανακοίνωσε με δελτίο τύπου την ανάληψη των καθηκόντων του Εμπορικού Διευθυντή της εταιρίας από τον κ. Κυριάκο Διακάτο, η οποία ισχύει από τις 11 Φεβρουαρίου 2009.
Η συνεχής ανάπτυξη της γκάμας των μοντέλων Ssangyong και η πολυετής πείρα του κ. Διακάτου στο χώρο των πωλήσεων αυτοκινήτων 4Χ4 αναμένεται να ισχυροποιήσουν περαιτέρω τη θέση της Prima Motors A.E. στην Ελληνική αγορά.
Ο κ. Κυριάκος Διακάτος είναι κάτοχος MBA στο Διεθνές Marketing και από το 1990 έχει διατελέσει διευθυντικό στέλεχος σε ανώτερες και ανώτατες θέσεις στον κλάδο του αυτοκινήτου.